Alergie na chlad propuká hlavně na podzim a v zimě, kdy se vlivem chladného počasí zvyšuje počet těch, které trápí nepříjemné kožní projevy při pobytu v chladném či mrazivém vzduchu nebo po přechodu z tepla do zimy či naopak. Nejčastěji se jedná o zarudnutí pokožky, kopřivku s úporným svěděním, popraskání kůže nebo otoky těch míst těla, která nejsou dostatečně chráněná oblečením.
Lidové noviny v úterý 14. června přinášejí informace o tom, proč je zdravé pít v malých dávkách víno a pivo a v jakých vodách se v létě koupat, aby vás neohrozil žádný zdravotní problém. V článku o víně najdete informace o tom, že zdravé je nejen červené, ale i bílé víno. Víno v malých dávkách pomáhá proti únavě, chřipce, křečovým žílám, akné, alergiím, vysokému tlaku nebo artróze. Červené víno se osvědčuje zejména při léčbě gynekologických zánětů.
Červená vína obsahují zejména několik desítek flavonoidů . Jsou to látky, které působí proti kornatění cév anebo vzniku nebezpečných krevních sraženin, které mohou vést až ke smrti. Bílá vína zase obsahují více enzymu pod názvem kataláza , který chrání buňky před stárnutím a nebezpečnými změnami. Muži by podle doporučení lékařů měli denně vypít dva, maximálně čtyři decilitry vína. U žen je dávka poloviční . Doporučuje se přitom víno pít z hlediska biorytmu zejména ve večerních hodinách. Ráno to vhodné není. V článku o pivu se zase dozvíte, že tento nápoj podporuje trávení, působí proti únavě a různým žaludečním problémům.
Text o zdravém koupání zase radí, jakým vodám se v létě vyhýbat, pokud nechcete onemocnět. V první řadě se vyhýbejte vodám, kde se přemnožily sinice . Lidové noviny radí v jednoduchém testu, jak sami můžete zjistit, zda je voda zdravotně nezávadná nebo zda byste se jí raději měli úplně vyhnout. Pokud se totiž v takových vodách koupou citliví lidí, mohou mít pak vyrážky, zarudlé oči, rýmu nebo i těžší alergickou reakci. Ve vážnějším případě může dojít i k otravě, která se projeví žaludečními problémy, bolestmi hlavy nebo vážnějšími jaternými problémy.
Přidat nový komentář