To je hezké, že se o tom tolik ví, jak je to nebezpečné, či není. V každém případě onemocní ještě hodně moc lidí kvůli pasivnímu kouření, než naše bezmozková vláda odsouhlasí zákon, že se v hospodách a podobných místech kouřit v žádném případě nesmí ! Přestal jsem kouřit, ale přeci kvůli tomu se nepřestanu scházet se svými známými právě v hospodě. Člověk jde do zaměstnání, vrátí se domů a udělá různé povinosti a až večer má chvíli klidu, tak kde jinde se dá se svými známými setkat? No v čajovně apod. určitě ne, když tam netočí pívo a já jsem čech. Pívo si tedy dám rád ! Z toho vyplívá, že jsem sice dokázal přestat kouřit, ale kvůli bezmozkové vládě onemocním tak jako tak. Vládě prostě na lidech nezáleží. Pouze na nich a jejich peněženkách !
Z NABÍDKY LÉKÁRNA.CZ



Podle anglických vědců je možná riziko pasivního kouření přeceňován. To ovšem neznamená, že je toto riziko nulové, tvrdí autor studie Dr. Copas. V předcházejících analýzách, které zahrnovali 37 studií, bylo zdůrazněno, že pasivní kouření vede až k 24% nárůstu vzniku rakoviny plic ve srovnání s prostředím bez vlivu kouření podle Dr. Copase z Univerzity Warwick v Coventry.
Bohužel analýza zahrnula studie, kde byl prokázán tento negativní vliv kouření na rakovinu plic. Studie, které tuto provázanost či riziko neprokázaly či které upozorňovali na nízké riziko vzniku rakoviny plic, nebyly autorům buď k dispozici či je nezahrnuli do analýz.
Jestliže předpokládáme, že pouze 60% studií zabývající se rizikem rakoviny plic způsobených pasivním kouřením bylo publikováno či zahrnuto do analýzy, pak musíme toto riziko vzniku rakoviny plic a pasivního kouření snížit o 24 -- 15% . A to je podstatné snížení rizika.
British Medical Journal 2000, 320: 417-418
Přidat nový komentář