Není to nic, s čím byste běželi k lékaři. Jen se cítíte unaveni, nervózní, máte špatnou náladu a hůř se soustředíte. Tomuto přechodnému stavu, který se až u dvou třetin populace objevuje na konci zimy, jsme zvyklí říkat jarní únava. Poraďte si navzájem, jak se s jarní únavou letos vypořádat. Za svou radu můžete dostat zajímavou cenu.
Loni jsme už díky vašim radám zvládli rýmu, kašel, nachlazení i bolesti zad a kloubů. Teď bychom chtěli požádat o vaše ověřené recepty na to, jak zvládnout to, čemu říkáme jarní únava. Většina z nás cítí, že přechod mezi zimou a jarem naše tělo snáší hůř, než změnu jiných ročních období. Tělo jako by přes zimu vybilo záložní baterie. Ono to tak možná i je. Málo sluníčka, méně vitaminů, období kdy se organismus musel vypořádat s častými změnami teplot, častějšími virovými chorobami – prostě zimní měsíce nás stojí hodně sil. Není tedy divu, že nastupuje pocit vyčerpanosti. Psychologové doporučují, aby lidé s nástupem jara zpomalili. „Lidská psychika funguje trochu jako kyvadlo a lze ji snadno vychýlit z rytmu. Když se někdo bude snažit pořád udržet v rychlém tempu, bude na tom nakonec hůř než ten, kdo na čas zpomalí, aby nabral sil,“ vysvětluje psycholog David Gruber. „Dalším způsobem, jak se z nepříjemného stavu dostat, je pohyb. Hodinová vycházka nebo výlet na kole působí blahodárně a nabije vás potřebnou energií,“ dodává psycholog.
Na jaře se hodně mluví i o nedostatku vitamínu D. K čemu ho tělo tolik potřebuje, to se dočtete zde.
Co je vaší osvědčenou metodou na jarní únavu? Napište nám do 21.3. na mail [email protected] a zároveň nezapomeňte hlasovat - dávat "palce" - opět se to vyplatí. Deset rad, které oceníte zdviženým palcem on nás dostane zajímavou cenu. Vaše rady zveřejníme v rubrice Poraďte si navzájem: Jak na jarní únavu.
Dobré rady už pomohly - takže je nezapomeňte projít, i když hledáte řešení na nachlazení, rýmu, kašel a bolesti zad a kloubů.
Nacházíte se v archivu neaktuálních článků!
Pokud hledáte aktuální informace o
nemocech a jejich příznacích, chcete vědět detaily a průběh různých
vyšetření, nebo se zajímáte o možnosti
prevence, využijte horního menu nebo navštivte
hlavní stránku Ordinace.cz.
Přidat nový komentář