Dobrý den, jaký slaný roztok se prosím používá do konvičky na výplach nosu? Kupuje se nebo ho můžu vytvořit doma? Děkuji za odpověď
Léky na poruchy erekce, na hubnutí či antidepresiva. To je nejčastější zboží, které se lidé snaží koupit na černém trhu s léky.
Pokud často využíváte internet, respektive emailovou poštu, zřejmě jste také neušli záplavě spamů, které nabízejí kvanta léků, ke který byste se bez lékařského svolení neměli sami dostat. Léky na poruchy erekce patří mezi nejčastější. Proč? Jedna z bariér, kterou se kupující snaží takto obejít, je stud. Ostych před lékařem je podle androloga Karla Kočího v Česku velký problém. Odhaduje se, že k lékaři u nás přijde tento problém řešit jen každý desátý muž.
Sehnat si některé léky na černém trhu pak muži považují za výhru, aniž by si uvědomili rizika takového chování. Je třeba, aby každý věděl, že porucha erekce není sama o sobě nemoc. Jde o příznak toho, že v organismu není něco v pořádku. „Je to cenný varovný příznak, protože může signalizovat vážné onemocnění, které je dosud skryté,“ vysvětluje Karel Kočí.
Tím však nechce říci, že každý případ poruchy erekce znamená fatální chorobu. Ale v řadě případů se dá včasným vyšetřením předejít vážným následkům dosud nepoznaného a tudíž neléčeného onemocnění. Často jde například o cukrovku, vysoký krevní tlak, srdeční onemocnění, vysoký cholesterol, v krajním případě třeba i o nádoru. To je hlavní důvod, proč by každý muž s tímto problémem - nikoli jednorázovým selháním erekce - měl vyhledat odborného lékaře. „Další důvod, proč by měl každý muž brát léky na poruchy erekce jen z rukou odborného lékaře je ten, že jsou na předpis nikoli proto, aby bílá mafie šikanovala nebohé pacienty, ale proto, že za určitých okolností mohou způsobit i komplikace,“ říká Karel Kočí. Lékař proto musí posoudit, zda by v tom kterém konkrétním případě nebyl vhodnější jiný lék či jiný postup.
Muž, který si obstará tyto léky pokoutně, riskuje, že si způsobí více problémů než užitku. Kromě toho je velké riziko, že koupí padělek. „Doktor Wilson se svými spolupracovníky zkoumal vzorky léků zakoupených na internetu. Při analýze zjistil, že tyto ´léky´ obsahují třeba jiné složky či menší množství účinné látky. Odhaduje se, že asi polovina tablet Viagry prodávaných přes internet jsou padělky,“ říká Karel Kočí.
Přidat nový komentář