Alergie na chlad propuká hlavně na podzim a v zimě, kdy se vlivem chladného počasí zvyšuje počet těch, které trápí nepříjemné kožní projevy při pobytu v chladném či mrazivém vzduchu nebo po přechodu z tepla do zimy či naopak. Nejčastěji se jedná o zarudnutí pokožky, kopřivku s úporným svěděním, popraskání kůže nebo otoky těch míst těla, která nejsou dostatečně chráněná oblečením.
Odborník pomůže s odstraněním původních psychických problémů, ale také s těmi, které zavinilo nadměrné pocení. Pacienti se za něj většinou stydí, mohou trpět dokonce i bromidrofobií, tedy chorobným strachem z vlastního zápachu. I ten dokážete s pomocí psychologa odbourat lépe.
Primární a sekundární hyperhidróza
Nadměrné pocení je nemoc, která postihuje muže i ženy. Lékaři ji dělí na primární a sekundární. Primární hyperhidróza, v jejíž léčbě může hrát právě důležitou roli psychoterapie, vzniká při stresu, úzkosti nebo nervozitě a projevuje se hlavně na dlaních, v podpaží, na ploskách nohou nebo v oblasti třísel. Vhodně vybraným přípravkem ho můžete potlačit, dokonce i odstranit.
Sekundární hyperhidróza může být projevem jiného onemocnění – například cukrovky, dny, ale i hormonálních změn v těhotenství či menopauze. Objevit se ale může i při užívání některých léků. V tomto případě je zapotřebí společně s lékařem odstranit primární příčinu - tedy začít léčit chorobu, kvůli které vznikla. Do doby, než se problém vyřeší, si můžete pomoci antiperspiranty.
RADY A TIPY NAŠICH ČTENÁŘŮ, JAK VYZRÁT NA NADMĚRNÉ POCENÍ, ZVEŘEJŇUJEME V TÉTO RUBRICE.