Nevolnost, zvracení, světloplaschost, větší citlivost na zvuky, zápachy - to může proovázet migrénu.
Z NABÍDKY LÉKÁRNA.CZ
„Okcipitální stimulace je léčebná metoda řazená mezi neuromodulační léčbu, kdy je k utlumení bolestí používán průchod elektrického proudu, zpravidla voperovanými elektrodami napojenými na zdroj elektrického proudu (stimulátor). Při okcipitální stimulaci je elektroda nebo elektrody voperována do týlní oblasti. K výkonu jsou indikováni především pacienti s obtížně léčitelnou okcipitální neuralgií, migrénou, tzv. cluster headache. Vhodná je pro pacienty s intenzivní bolestí, kteří nereagují na standardní analgetickou léčbu“, upřesňuje MUDr. Marek Hakl., Ph.D. z ambulance bolesti ARK.
Čtyřicetiletému pacientovi toto závažné onemocnění, mnohdy laickou i odbornou veřejností podceňované, velmi snižovalo kvalitu života a bránilo i v získání pracovního místa.
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně poskytuje základní, specializovanou a vysoce specializovanou diagnostickou, léčebnou a ošetřovatelskou péči. Má 30 odborných pracovišť s centry vysoce specializované péče. Má statut komplexního kardiovaskulárního, cerebrovaskulárního a onkologického centra. Disponuje 913 lůžky, v roce 2012 zde bylo hospitalizováno 27 855 pacientů, ambulantních vyšetření a ošetření bylo provedeno 1 337 249. Její pracoviště jsou výukovými základnami LF MU. Plní vědecko-výzkumné úkoly, provádí klinická hodnocení léčiv a zdravotnických prostředků. Realizuje unikátní projekt Mezinárodního centra klinického výzkumu (FNUSA-ICRC), který je financován především ze strukturálních fondů Evropské unie (ERDF) prostřednictvím Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace.
Přečtěte si také
Víte, že muže bolí hlava jinak než ženy? Bolet hlavy není nemocí hysterek.
Také vás bolí hlava? Napište nám do diskuse nebo na [email protected].
Přidat nový komentář