Mám problémy s imunitou jsem často nemocná a potřebovala bych léky na posílení imunity můžete mi nějaké doporučit? Předem děkuji Růžena Seppová
Z NABÍDKY LÉKÁRNA.CZ
MÝTUS 1: Pokud nepociťuji příznaky, jsem zdravá
To, že něco nevidíme či necítíme, nemusí hned znamenat, že je vše v pořádku. Vždy záleží na citlivosti každé ženy. Není výjimkou, že ženy přicházejí do ordinací s lehkou vaginální infekcí, aniž by o ní do té doby věděly. Tak či onak je důležité dbát na prevenci, zejména pokud berete antibiotika nebo se chystáte do bazénů, k moři či na dlouhé cestování.
MÝTUS 2: Vaginální výtok znamená infekci
Nemusí znamenat. Vaginální výtok je jedním z přirozených projevů zdravého ženského těla, který se během menstruačního cyklu může proměňovat. Nepanikařte, pokud ho máte. Kdyby se však změnila barva, zápach nebo konzistence a navíc se objevilo svědění, zbystřete a neostýchejte se situaci řešit, stud není na místě.
Čtěte také: Vaginální mykózy: Nemoc z plavek, džínů a silonek
MÝTUS 3: Infekce jsou chronické
Není pravdou, že jakmile si jednou projdete vaginální infekcí, už se jí nezbavíte. O své intimní partie ale nezapomeňte pravidelně pečovat a snažte se vyvarovat rizikových faktorů (stres, dlouhé koupání, těsné spodní prádlo, ...). Pravidelnou a šetrnou péči jim můžete dopřát intimním gelem.
MÝTUS 4: Bakterie jsou špatné a výplachy pomáhají
Nejsou bakterie jako bakterie a v našem těle v harmonii fungují jak ty „dobré“, tak ty „špatné“. Právě jejich vyvážené soužití zajišťuje přirozenou hodnotu vaginálního pH. Hledá-li žena prevenci před vaginálními infekcemi, vaginální výplach nemusí být tou správnou volbou. Většina lékařů je nedoporučuje. Výplach totiž může narušit přirozenou rovnováhu bakterií v naší pochvě, hodnotu pH i kyselost, která je součástí zdravé vaginy. To vše může vést k podnícení kvasinkové i bakteriální infekce.
Čtěte také: Lída: Kvůli výtoku jsem manžela podezírala z nevěry
MÝTUS 5: Infekce lze přeléčit antimykotiky
Antimykotika jsou volně dostupné přípravky určené pro léčbu pouze kvasinkových onemocnění. Pro ženu je ale velmi těžké rozeznat, jakým typem infekce trpí. Proto volte takové přípravky, které přináší podporu při obou typech infekce, kvasinkové i bakteriální.
MÝTUS 6: V lékárnách nic nenajdete
Omyl. Vaginální infekce může ženu zastihnout kdykoli a vhodná podpora je k dostání i v lékárnách. K dispozici jsou přípravky, které lze použít jak v případě kvasinkové, tak i bakteriální infekce. Jedná se o vaginální tablety, které uleví při příznacích vaginální infekce, bez ohledu na to, o jaký typ infekce se jedná. Už žádné trable pro vaši intimitu.
MÝTUS 7: Infekce se přenášejí sexem
Kvasinkové a bakteriální infekce se sexem přenášejí jen výjimečně, a to pokud se pár nechrání, i tak je ale riziko nízké. Případný problém může nastat, pokud žena infekcemi trpí pravidelně a její partner se s ní neléčí. Ani muži proto v některých případech nemusí být z obliga. Kvasinky i bakterie jsou nicméně běžnou součástí ženského těla, bez ohledu na to, jak sexuálně aktivní jsme. Přemnožení kvasinek a bakterií v těle napomáhá řada jiných faktorů. Mezi ně patří např. stres, antikoncepce, antibiotika, navštěvování veřejných toalet, nevhodné (tj. těsné) spodní prádlo, koupání na veřejných koupalištích atd.
Čtěte také: Leona: Kvůli vaginální infekci se dvakrát denně sprchuji
MÝTUS 8: Obyčejné mýdlo je nejlepší
Není mýdlo jako mýdlo a naše vagina a intimní partie si zaslouží péči těmto partiím přímo určenou. Klasickými mýdly si můžeme naopak znepříjemnit život, mohou totiž narušit přirozenou kyselost vaginálního prostředí a vytvořit tak ideální podmínky pro kvasinky a bakterie. Spolehněte se proto raději na přípravky přímo určené k intimní hygieně.
Zdroj: www.idelyn.eu