Masáž většinou vnímáme spíš jako chvíle, při kterých vypneme mozek, relaxujeme. Pokud si ji dopřejeme pravidelně, měli bychom být nejen zdravější, ale také vypadat mladě i ve vyšším věku.
Masáž stimuluje krevní oběh, zvyšuje přísun kyslíku tkáním, snižuje krevní tlak, uvolňuje svaly a zlepšuje pružnost kloubů. Můžete jí tedy předcházet bolestem zad. Stimulace určitých tlakových bodů lze ovlivnit i stav vnitřních orgánů.
Čtěte také: Thajská a čokoládová masáž
Při masáži se uvolníte, takže zmírníte následky stresu, který může být příčinou mnoha zdravotních problémů. Pokud chodíte na masáž pravidelně, pak je to skvělá prevence proti mnoha nemocem a lze ji považovat za účinnou metodu jak posílit imunitu.
Díky masáži lze také bojovat se stárnutím – pravidelná masáž totiž podporuje krevní oběh, takže pleť zůstane déle vypnutá a má zdravou barvu. Výsledkem je také uvolnění svalového napětí, které ovlivní držení těla, takže máte mladší pružnější krok. Protože odbourává stres, máte po masáži lepší náladu, tedy důvod se usmívat a na své okolí působit uvolněně a mladistvě.
I když má masáž mnoho pozitivních účinků, jsou chvíle, kdy bychom na ni rozhodně chodit neměli. Odložte návštěvu maséra, pokud vás trápí:
- infekce
- horečka
- srdeční obtíže
- vysoký krevní tlak
- křečové žíly
- nediagnostikovaný otok či zduřeninu
- Kožní problémy
- Škrábance
- Vyrážku
Masáž není vhodná ani pro lidi s neléčenou rakovinou. Velmi opatrně by si měl masér počítat i v případě, že máte astma.
Video: Masáž lávovými kameny
Napište nám, zda chodíte pravidelně na masáž a jak se po ní cítíte. Zajímají nás i zkušenosti s různými druhy masáží. Vaše příspěvky můžete poslat prostřednictvím diskuse nebo na mailu [email protected].
Zdroj: Susan Mumfordová - Masáže od A do Z, vydala Metafora 2011
Přidat nový komentář