Fungují homeopatika i na léčbu a prevenci paradentózy? To vám zodpoví odborník?
Pan Jan P. z Prahy vyrazil o prázdninách s dětmi na vodu. Těšili se na sjíždění překrásné Lužnice a tak trochu opomněli vybavit se kvalitními přípravky proti komárům, kteří číhali v zákoutích řeky po celý den. Podnikali hromadné nálety na celou rodinu hlavně při stavění stanu a pak večer při posezení u ohně. Ke komárům se na vodě přidaly ještě muchničky. Poštípání muchničkou je velmi svědivé a bolestivé, v okolí vpichu se utvoří načervenalý otok až deset centimetrů velký a problém může nastat především s rozškrábáním, kdy se do rány často zanese superinfekce.
Paní Jana H. z Plzně zase zažila při posledním pobytu u moře v Chorvatsku velmi neblahou zkušenost, kdy se jí hlavně na rukách, nohách a v dekoltu po prvním dnu slunění objevila kopřivka ze slunce neboli solární erytém. Na řadu přišlo zchlazování, vazelína s trochou heřmánku a pak také kožní antihistaminikum, se kterým ovšem Jana již nemohla na slunce.To jsou pouze dva příběhy, které v různých podobách mohou na dovolené potkat i nás. Maminky malých dětí vědí, jak dokáže jejich ratolesti potrápit i pouhé požahání od kopřiv, nemluvě o popálení medúzou, které je velmi bolestivé, obzvláště když se setkáme s chuchvalcem těchto živočichů a zapleteme se mezi ně.
Na uvedené problémy je možné opatřit si celou řadu přípravků, repelenty počínaje a antihistaminiky konče. Dobrou volbou jsou ale přírodní přípravky, které jsou šetrné, nezatěžují zbytečně organismus (pokožku) a dokáží problém efektivně řešit. Jedním z nich je i Dapis gel.
DAPIS GEL – přírodní pomocník, rychlá úleva
Účinné látky Dapis gelu jsou čistě přírodního původu - obsahuje výtažky z rojovníku bahenního a včely medonosné. Gel ulevuje od svědění různého původu. Je velmi šetrný k pokožce dospělého i dítěte a je vhodný i pro citlivou pokožku. Neobsahuje barviva ani parfemaci a mohou jej používat i těhotné a kojící ženy. Je k dostání v lékárnách.
kosmetický přípravek
Zajímavosti
- Komáři dávají přednost lidem, kteří se více potí. Dokážou totiž až na vzdálenost 35 m rozpoznat kysličník uhličitý a kyselinu mléčnou, které lidé vylučují při dýchání a pocení.
- Medúzy žijí i v České republice; jde o sladkovodní medúzy a vyskytují se například v pískovcových lomech.
- Muchničky napadají i hospodářská zvířata a mnohonásobné opakované napadení člověka mu může způsobit vážné zdravotní potíže.