Dobrý den, mám problém s olupováním kůže na chodidlech, nejčastěji mezi prsty. Doporučíte mi nějaký krém?
Možná už jste o nich také slyšeli. Mezi lidmi jsou stále populárnější neobvyklé metody,které jim mají pomoci zlepšit zdraví třeba v případě, kde moderní medicína nabízí pomoc jen částečnou. Řeč je třeba o solných jeskyní, kyslíkových barech nebo třeba střevních výplaších. Mnohé z těchto kúr sice stojí stovky a při opakování i tisíce korun, ale přesto je o ně velký zájem.
Dcera Lucie Krejčíkové trpí skoro od narození silným ekzémem, který je většinou vyvolán reakcemi na to, co holčička, dnes sedmiletá, jí. Jinými slovy, potravinová alergie. Ta se sice s postupem let většinou zlepšuje a její projevy tak slábnou, avšak v případě této dívenky to tak docela neplatí. Ekzém se zase tak moc nelepší a třeba při stresu se stále hodně zhoršuje. "Snažíme se s dcerou jezdit hodně na hory a k moři, ale teď, když chodí do školy,už to není tak jednoduché,navíc to stojí i hodně peněz. I proto hledáme způsoby,jak dosáhnout zlepšení jejího stavu i tady, v Česku," říká Lucie Krejčíková.
Není proto divu, že rodinu zaujaly právě výše zmíněné solné jeskyně, protože ty mají mimo jiné pomoci právě lidem s alergiemi a ekzémy. Má to být možné díky tomu, že jsou kompletně postavené ze soli dovezené od Mrtvého moře, díky čemuž je vzduch v nich plný zdraví příznivých minerálů. Mají díky tomu svědčit nejen fyzickému, ale nakonec i psychickému zdraví. "Ze začátku to bylo skvělé, mně i mé dceři se v jeskyni moc líbilo,ale pak se jí zde bohužel začal ekzém postupně zhoršovat, přesto,že dětem našich známých, kteří nám jeskyně doporučili, se naopak podobný problém výrazně zlepšil," líčí zkušenost Krejčíková. Přesto toho nelituje, protože jí i dívce alespoň zmizely potíže s dýcháním. A to podle ní není ve znečištěném pražském vzduchu úplně málo. I proto uvažuje o tom,že by po čase kúru s dcerou zkusila ještě jednou, protože je možné, že zhoršení ekzému přímo s návštěvou jeskyní nesouviselo a šlo jen o souhru náhod.
Přidat nový komentář