Inzerce https://www.lekarna.cz/posileni-imunity/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=posileni-imunity

Laserové léčbě patří budoucnost

( Hana Slívová | přečteno: 16834x )

Nejen kardiologie je obor, v němž jsou čeští lékaři uznávanými odborníky ve světě.

Laserové léčbě patří budoucnost

Nejen kardiologie je obor, v němž jsou čeští lékaři uznávanými odborníky ve světě. Také laserová medicína má u nás dobré zázemí. I z toho důvodu se podařilo Praze získat hostitelství kongresu Laser Praha 2005. Ten proběhl 16. - 18. září a zúčastnilo se jej více než sto lékařů z 18ti zemí světa.

Podle prezidenta kongresu MUDr. Miroslava Procházky má kongres zásadní přínos nejen pro lékaře, ale i pro samotné pacienty. Laserová medicína je totiž jedním z nejdynamičtějších oborů a forma přímých debat odborníků je proto nejvhodnějším způsobem k tomu, jak si předat nejnovější novinky a poznatky. „Od posledního kongresu v Moskvě udělal laserová medicína obrovský skok,“ potvrzuje MUDr. Procházka. „Od té doby pracujeme s novými zdroji laserového paprsku, tedy s novými vlnovými délkami laserů. Z tohoto důvodu také laserové přístroje dosahují lepších výkonů, což se odráží na tom, že jsme s daleko lepšími výsledky schopni ošetřit mnohem více pacientů,“ dodává.

Ještě významnější je podle MUDr. Procházky poznatek, že celá řada teoretických studií potvrzuje jedno: laserová terapie není žádný placebo efekt a na pacienta opravdu působí. „Prokázali jsme, že se jedná o zcela jednoznačné zákroky na určitých buněčných strukturách, zejména na mitochondriích, které se starají o energetickou bilanci buňky jako takové,“ doplňuje.

Jelikož se čeští laseroví lékaři zabývají dlouhodobě laserovou léčbou hučení v uších, zaujala MUDr. Procházku na kongresu jedna švédská studie. Ta souhlasí s výsledky českých bádání. „I švédští odborníci potvrdili, že laserová terapie zbaví hučení v uších nebo sníží o polovinu až 60 % pacientů,“ konstatuje.

Léčba laserem se v současné době uplatňuje v mnoha lékařských oborech. Takzvané neinvazivní lasery se nejčastěji užívají při léčbě bolesti a nemocí pohybového aparátu, například při rehabilitaci nebo léčbu osteoporózy. Laser často využívají i stomatologové pro tišení bolestí po trhání zubů, při léčbě parodontózy nebo bolesti čelistního kloubu. V dermatologii pak lékaři sahají po laseru k povzbuzení hojení ran a kožních defektů.

Neinvazivní laser se často využívá i při léčbě komplikovaných popálenin, které se hojí s větším množstvím vaziva, nebo pří léčbě ran po pokousání zvířetem. „K tomu, aby byl výsledek léčby co nejlepší, je však třeba léčbu laserem zahájit do dvou, maximálně tří let stáří jizvy,“ vysvětluje MUDr. Procházka.

Kromě stálice ve formě estetické medicíny nachází laser užití i při řešení „chlapských“ potíží. Laserem totiž lékaři odstraňují chrápání. A jak při tom postupují? Laserem „seškvaří“ kus plochy na měkkém patře, která pak nevlaje při dýchání v ústní dutině.

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Anketní otázka

Máte rádi zázvor?

82%
18%
Zatím hlasovalo 95 lidí

Mohlo by vás zajímat

Slaný roztok do konvičky

Dobrý den, jaký slaný roztok se prosím používá do konvičky na výplach nosu? Kupuje se nebo ho můžu vytvořit doma? Děkuji za odpověď

Ustupující dásně: Co je způsobuje a jak jim předcházet?

Zdravé dásně mají většinou růžovou barvu a těsně přiléhají k zubům. Dáseň pokrývá zuby od čelistní kosti až po viditelnou korunku zubu a tvoří ochrannou bariéru, která zabraňuje pronikání zánětlivých bakterií ke kořenům zubů a do čelisti. Zároveň zajišťuje pevné ukotvení zubů. Pokud se však začnou v ústech hromadit bakterie, může to vést k onemocnění dásní a jejich ustupování.

Chronický stres aneb různé lidi stresují různé věci

Dneska snad už nikoho nepřekvapí souvislost mezi stavem psychiky a tělesna, neboli psychosomatika. I proto Světová federace pro duševní zdraví iniciovala v roce 1992 oslavu duševního zdraví, která připadla na 10. října. Cílem bylo a je poukázat na duševní poruchy, které mají negativní vliv na kvalitu života stále větší části populace. Jednou z prokazatelných příčin těchto nemocí je chronický stres. Tedy ten, který probíhá dlouhodobě.

Dluh na zdravotním pojištění. Kdy hrozí? A co dělat?

Zdravotní pojištění musí mít zaplacené všichni. Může se ale stát, že vám přijde upozornění z pojišťovny, že u ní máte dluh. Ten mnohdy vzniká i z nevědomosti – nevíte, že platit máte. Třeba žijete v domnění, že za vás pojistné odvádí stát či zaměstnavatel. Co v takové situaci dělat?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce