Nedá mi to, abych nerozšířila článek o zadečku statí o plenkách. Dovolte mi tedy, abych vás seznámila s výsledky svého soukromého průzkumu na téma "Látková nebo papírová?".
Z NABÍDKY LÉKÁRNA.CZ
Pupeční kýla u dětí je poměrně častý nález, který ale nemusí být definitivní. Po zhojení pupeční jizvy se totiž pupek ještě dále stahuje a je tedy pravděpodobné, že vrozená pupeční kýla zcela zmizí,. Je li větší, pak lze tomuto procesu napomoci stahováním bříška pomocí lepenky. Tím se okraje branky k sobě více přiblíží a ta se pak snadněji uzavře. Takto konzervativně postupujeme většinou v průběhu prvního roku života. Pokud se otvor neuzavře, pak je vhodná operace,, protože jinak hrozí různé komplikace.
Druhá nejčastější lokalizace vrozených kýl je tříslo,. Tyto kýly postihují v naprosté většině chlapce, protože u nich dochází při vývoji k sestupu varlat do šourku a spolu s varletem je vždy tažena i výchlipka pobřišnice, která se za normálního stavu poté slepí a zcela uzavře. Pokud se tak ale nestane je tato výchlipka vlastně kýlním vakem, který vychází z břicha a pokračuje tříselným kanálem až do šourku. Tyto kýly většinou samy nezmizí a je tedy , nutné je léčit operačně,. Při operaci v dětském věku stačí jen odstranit tento vývojem opomenutý váček a kýla je tak vyřešena.
Kýly u dětí jsou většinou jasně patrné již pouhým pohledem,. Jedná se o jakési „bouličky“ , které při zatlačení „skočí“ zpět do břicha. Hlavní riziko je v jejich zvětšování s tím, jak dítě roste, začíná chodit a břicho je více namáháno. Navíc může kýla, obsahuje-li třeba střevní kličku, způsobovat vašemu dítěti bolesti,, nebo i zažívací obtíže. Dojde-li v nejhorším případě k jejímu uskřinutí,, pak je nutné tento stav řešit operací ihned. Takováto akutní operace, kdy i celkový stav dítěte je ovlivněn je vždy více riziková, než plánovaný výkon.
Proto máte-li vy nebo váš pediatr podezdření na kýlu u vašeho dítěte, měli byste vždy podstoupit odborné chirurgické vyšetření,, dle jehož výsledku vám bude doporučena vhodná léčba.
Přidat nový komentář