Mě osobně pomohla až biorezonance.
Alternativní metody
Hypnóza, akupunktura či biorezonance – všechny mají přesvědčit váš mozek, že kouřit nepotřebujete, nejste na nikotinu závislí a tak má zmizet potřeba si zapálit. Za tyto metody zaplatíte většinou kolem tisícikoruny za jedno sezení. Výsledek má být okamžitý.
Názor odborníka:
Někteří kuřáci nechtějí nikam opakovaně chodit nebo brát dlouhodobě nějakou léčbu, tak zkusí některou z alternativních metod. Sami s těmito způsoby odvykání nemáme mnoho zkušeností. Biorezonance je nejblíže v Ústí nad Labem, jedno sezení stojí 1000,-Kč. Zpravidla bývá potřeba 1-2 sezení a jako u většiny metod je účinek individuální – někdo přestane kouřit okamžitě, někdo se ke kouření vrátí za několik měsíců, někdo nepřestane vůbec...
Hypnóza je ošidná, může dojít i ke zcela opačnému efektu.
Akupunktura je metoda stará již tisíciletí a pokud je aplikována správně může velmi pozitivně ovlivnit některé děje v organismu. Velmi však záleží na zkušenosti aplikujícího i na správné technice provedení akupunktury včetně správného vybavení.
Centrum pro léčbu závislosti na tabáku
Jestli chcete přestat pod dohledem lékaře a s medikamenty, které vám předepíše, pak to vyzkoušejte v některém z center. V republice už jich je přes třicet – jejichž adresy je možné najít na webové stránce zde Cena tablet, které vám v centru předepíší, je cca 500 – 600 Kč na týden.
Co vám ještě pomůže přestat kouřit mimo odvykacích přípravků?
Co dělat, když jste vyzkoušeli všechno, ale ke kouření se stále vracíte? O radu jsme požádali MUDr. Popelkovou:
Zejména změna návyků a situací, které máte s kouřením spojené. Mimo fyzické závislosti na samotném nikotinu často kuřáci kouří automaticky – u kávy, při čtení novin, při řízení auta.. je třeba tyto situace změnit: zaměstnat ruce i mysl jinou činností. Místo kávy zkusit čaj, ruce zaměstnat antistresovým míčkem nebo hlavolamem. Osvědčil se inhalátor PAIPO – dostupný v lékárnách s příchutí mentolu, máty a medu – vdechujete vonné látky – zaměstnáte ruce, ústa, děláte stejný pohyb jako při kouření cigarety, navíc je to "kouření bez kouře" – zdravý a levný způsob šizení závislosti. Doporučujeme také při chuti na cigaretu pít hodně tekutin a tím chuť zahánět, žvýkat normální žvýkačky nebo si vymyslet vlastní náhradní činnosti – např 20 dřepů, sníst jablko, přestěhování nábytku v bytě.. Nemějte na očích zapalovače, cigarety, popelníky, nic, co vám připomíná kouření. Poproste o podporu známé, příbuzné, spolupracovníky, ať vám cigarety nenabízejí a pokud možno, tak ať před vámi nekouří. Někdy může pomoci, když si zapálíte vonnou svíčku a budete se dívat do plamene… Přeji hodně úspěchů.
Popis toho, co se s vaším tělem děje poté, co jste típli svou poslední cigaretu najdete v tomto článku.
Máte osobní zkušenost s alternativními metodami? Budeme moc rádi, pokud nám je napíšete a zapojíte se do diskuse nebo nám napište na tento mail.
Přidat nový komentář