Alergie na chlad propuká hlavně na podzim a v zimě, kdy se vlivem chladného počasí zvyšuje počet těch, které trápí nepříjemné kožní projevy při pobytu v chladném či mrazivém vzduchu nebo po přechodu z tepla do zimy či naopak. Nejčastěji se jedná o zarudnutí pokožky, kopřivku s úporným svěděním, popraskání kůže nebo otoky těch míst těla, která nejsou dostatečně chráněná oblečením.
Začněte pravidelným stlačováním uprostřed hrudní kosti v úrovni prsních bradavek postiženého rychlostí 100x za minutu. Proveďte 30 stlačení. Po sérii nepřímé srdeční masáže překlekněte k hlavě pacienta. Zakloňte hlavu postiženého a zacpěte mu nos palcem a ukazováčkem za nosní chřípí a 2x do postiženého vdechněte.
Mezi dvěma vdechy nechte čas na vydechnutí. Kdyby nosní chřípí nebyla při umělém dýchání stlačena k sobě, vdech by nosem unikl a tudíž by umělé dýchaní nebylo účinné. Při vdechu pohledem kontrolujte, zda se pacientovi zvedá hrudník, pokud ano, umělé dýchání provádíte správně. Po dvou vdeších se vraťte k nepřímé srdeční masáži. Pokud se vám nepovede do pacienta vdechnout nebo umělé dýchání nechcete např. z hygienických důvodů poskytnout, pokračujte v nepřetržité srdeční masáži. Nepřestávejte s oživováním ani když v dálce slyšíte houkání sanitky, počkejte, až záchranář s resuscitačním přístrojem začne oživovat pacienta místo vás.
Jak na to?
Lehce se to řekne, začněte s oživováním, ale jak? Pro ty, co nevědí je tu názorné video:
Přidat nový komentář