Alergie na chlad propuká hlavně na podzim a v zimě, kdy se vlivem chladného počasí zvyšuje počet těch, které trápí nepříjemné kožní projevy při pobytu v chladném či mrazivém vzduchu nebo po přechodu z tepla do zimy či naopak. Nejčastěji se jedná o zarudnutí pokožky, kopřivku s úporným svěděním, popraskání kůže nebo otoky těch míst těla, která nejsou dostatečně chráněná oblečením.
Z NABÍDKY LÉKÁRNA.CZ
Posilujte imunitu – jednoduchá rada, která ale vyžaduje promyšlený postup. Prvním krokem by měla být změna jídelníčku. Zaklínadlem je dostatek vitaminů a minerálních látek. Ale to nestačí. Pokud nejsou střeva a jejich mikroflóra v dobrém stavu, nemůže správně fungovat ani trávení a potřebné živiny se do těla nedostanou v takové míře, jakou potřebujeme. Důležité tedy je obnovit a udržet také zdraví střev. Těm velmi prospívá, když dostanou dostatečnou dávku probiotik a vlákniny.
Probiotika jsou tělu přátelské bakterie, které pěstují a obnovují přirozené bakteriální osídlení trávicího ústrojí. Tím podporují vstřebávání živin i dalších důležitých látek, jako jsou vitaminy a minerály, a podporují imunitu. Jsou sice schopné se ve střevech množit, ale potřebují k tomu vhodné prostředí a taky dost často naši pomoc. Určitě jim nepomáhá stres, špatná životospráva, kouření, nadměrná konzumace alkoholu či některé léky. Naopak z pravidelné a vyvážená strav bohaté např. na vlákninu či kysané mléčné výrobky dělá probiotikcým bakteriím moc dobře. Jestliže je z nějakého důvodu nemůžete konzumovat v dostatečném množství, není od věci si pořídit doplňky stravy, které probiotika obsahují. Pro podporu imunity je pak jistě vhodné tělu nabídnout i další prospěšné látky v kombinaci s probiotiky, – ideálně koenzym Q10, vitaminy a zinek či jiné látky, které se postarají o nejen o iminitu, ale třeba i o vaši vitalitu.