Inzerce https://www.lekarna.cz/zdravotni-potreby-a-pomucky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=zdravotni-potreby-a-pomucky

Inhalace: prevence i léčba onemocnění dýchacích cest

( Komerční prezentace | přečteno: 11381x )

Chronická onemocnění dýchacích cest jsou čím dál častější a zhoršující se kvalita ovzduší jejich léčbu nijak neusnadňuje. Účinný prostředek, který vám může pomoci v boji s neustále se vracejícími záněty nosohltanu nebo průdušek, angínou a nekončící rýmou, představují inhalátory. Inhalace je však prospěšná i z hlediska prevence, neboť napomáhá posilovat odolnost horních i středních dýchacích cest.

www.inhalator-zvlhcovac.cz

Jak správně inhalovat

Inhalovaný vodní roztok je možno doplnit o medikament doporučený lékařem, ale vhodná je rovněž Vincentka. Při akutních obtížích je žádoucí inhalovat 3-5krát denně, vždy alespoň 15 minut. Po inhalaci se snažte zůstat v klidu a nepřepínat se.

V případě chronických potíží, například při chronické rýmě, inhalujte každý den, nejlépe ve večerních hodinách. Pravidelná inhalace přináší úlevu i lidem trpícím astmatem, neboť omezuje výskyt akutních záchvatů. Inhalátor je však možné použít i během samotného záchvatu.

Studená versus teplá inhalace

Jak už samotné názvy napovídají, hlavní rozdíl mezi oběma druhy inhalace spočívá v teplotě inhalovaného roztoku. Ptáte se, kdy je tedy který druh inhalace vhodný?

Studená inhalace je vhodná k léčbě širokého spektra respiračních onemocnění, například při bronchitidě, laryngitidě, zápalu plic. Teplota inhalovaného roztoku se pohybuje mezi 22 až 26 stupni.

Teplá inhalace je doporučována zejména při léčbě nachlazení doprovázeného silnou rýmou. V tomto případě má roztok teplotu 38–42 stupňů. Teplá pára napomáhá prokrvování sliznice a tím i produkci sekretu.

Inhalátor, jinak známý také jako nebulizátor, vytváří mlhu jemných aerosolových částic, které napomáhají léčbě horních i středních cest dýchacích a pozitivní výsledky přináší i při léčbě hlubokého zápalu plic. Mikroskopické částečky aerosolu totiž pronikají i do těch nejmenších plicních sklípků.

inhalátor

Zvlhčovače vzduchu

Nedostatečná vlhkost ovzduší se může projevit nadměrným vysušováním sliznice dýchacích cest, což může způsobit zahuštění hlenu. Výsledkem jsou nepříjemné potíže při dýchání, které se mohou neustále zhoršovat. Často také vznikají zánětlivá ložiska, která mohou snadno přerůst až v astma. Chcete-li účinně předcházet respiračním obtížím, je vhodné ovzduší pravidelně zvlhčovat.

K dlouhodobému zvlhčování ovzduší v domácnosti slouží zvlhčovače vzduchu, které vytváří jemnou mlhovinu tvořenou mikroskopickými kapičkami vody, jež se dá použít i k nepřímé inhalaci. Stačí, když do zásobníku nalijete Vincentku nebo destilovanou vodu smíchanou s medikamenty.

Silným astmatikům se osvědčuje přístroj kombinující zvlhčovač vzduchu s ionizátorem ovzduší.

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/zdravotni-pojistovny/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=zdravotni-pojistovny

Anketní otázka

Máte rádi zázvor?

76%
24%
Zatím hlasovalo 197 lidí

Mohlo by vás zajímat

Rakovina plic

Ještě na počátku minulého století byla rakovina plic poměrně vzácným onemocněním. Do středu veřejného zájmu se nemoc dostala díky širokému užívaní cigaret.

Nádory plic

Nádory vznikají v případech, kdy dělení buněk a růst tkání probíhají nekontrolovatelně. Nezhoubný, benigní nádor je poměrně dobře ohraničený, může působit obtíže svým zvětšením, tlakem na okolí, ale nedochází k rozšíření na vzdálená místa.

Zápal plic - Pneumonie

Jedná se o zánětlivé onemocnění plic nejčastěji infekčního původu.

Zápal plic - pneumonie

Zápal plic je zánětem plicní tkáně. Podle místa postižení plicní tkáně se projeví jako pneumonie (zánět v nejdrobnějších strukturách, podstatných pro dýchání - plicních sklípcích), bronchopneumonie, (drobné, ale nikoli nejmenší struktury dýchacích cest, průdušinky a tkáně přiléhající) a intersticiální pneumonie, (zánět ve vmezeřeném vazivu ve kterém probíhají cévy.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce