Fungují homeopatika i na léčbu a prevenci paradentózy? To vám zodpoví odborník?
Z NABÍDKY LÉKÁRNA.CZ
„Homeopatické léky nemají vedlejší účinky, nejsou toxické, mohou je tedy dostat těhotné ženy, děti, chronicky nemocní, diabetici… Jediné, co by měli dodržovat, je dávkování a způsob užívání. Není ale tak složitý, jak by se zdálo. Stačí pochopit, jak fungují,“ říká MUDr. Sikytová.
Homeopatické léky můžete dostat ve formě granulí, tedy malých kuliček, ale i tablet, sirupů či roztoku. Nutné je, aby se vždy homeopatika rozpouštěla v ústech. Naváží se tam na receptory. Ty musí být „neobsazené“, aby mohly homeopatika přijmout. „Proto doporučujeme, aby lidé před jejich užitím a po užití nejméně čtvrt hodiny nejedli a nepili. Kuřáci, milovníci hodně kořeněných jídel a kávy by si to měli prodloužit na půl hodiny před i po užití léku,“ vysvětluje lékařka.
Další zásady užívání:
- U kojenců a malých dětí se homeopatický lék rozpouští v malém množství kojenecké vody. Deset granulí se rozpustí v jednom decilitru až dvou vody a pak se dítěti jako jedna dávka podává jedna čajové lžička tohoto roztoku. Roztok je zapotřebí vyrábět každý den čerstvý.
- Dávkování homeopatik je přitom pro všechny stejné – jedna dávka je pět granulí.
- Účinné látky homeopatik jsou vázány na laktózu a sacharózu, ale je jí tak málo, že se nemusí bát ani diabetici. Pokud někomu sladkost léku vadí, může zvolit metodu roztoku, jaký jsme popsali v případě malých dětí.
- Většina homeopatik může být použita na několik i odlišných onemocnění.
- Na obalu monokomponentních léků – tedy jednosložkových – není uvedena indikace ani způsobu užívání. Můžete je užívat na několik indikací a tak dodržujte doporučení odborníka.
- Polykomponentní (vícesložková) homeopatika obsahují několik účinných látek. Většinou jsou určena pro léčbu běžných obtíží – virová onemocnění, rýma, kašel nebo poruchy spánku.
Vyzkoušeli jste si homeopatii na vlastní kůži? Napiště nám, s jakým výsledkem. Vaše zkušenosti uvítáme v diskusi nebo na mailu [email protected]
Přidat nový komentář