Homeopatici na ni nedají dopustit, pediatři ji nezatracují a ostatní lékaři ji spíše neuznávají.
Jak se můžeme bránit?
Účinnou obranou nám mohou být repelenty, elektrické odpařovače a lapače, sítě do oken, moskytiéry a běžné sprejové insekticidy. Obecně se doporučuje nosit vhodné oblečení a nezapomínat chránit také pokožku hlavy a krku. Hmyz lákají výrazné vůně a také vůně jídla a sladkých nápojů.
DAPIS gel – účinný pomocník
Přípravek DAPIS gel je efektivní pomocí nejen po poštípání komárem, ale také vosou, včelou, nebo jiným druhem hmyzu. Může se nanášet i na větší plochy kůže a je velmi dobře snášen. O výbornou zkušenost s přípravkem se s námi podělila i MUDr. Radka Kalužová z Českých Budějovic, která jej doporučuje při štípnutí různými druhy hmyzu, včetně ovádů. Cení si především jeho přírodního základu: „U přípravku oceňuji vedle rychlého účinku také jeho šetrnost a přírodní charakter, který je dán složením – obsahuje výtažky z rojovníku bahenního a také ze včely, působí tak na otok i svědění“, říká MUDr. Kalužová.
Humanitární pomoc
Dapis gel pomáhal i při povodních na Mělnicku v červnu 2013. Prostřednictvím Červeného kříže se dostal do postižených oblastí se zvýšeným výskytem komárů a stal se tak užitečným pomocníkem mnohým rodinám.
O přípravku
Účinné látky Dapis gelu jsou čistě přírodního původu, gel je tak velmi šetrný k pokožce dospělého i dítěte. Je vhodný i pro citlivou pokožku. Ulevuje od BOLESTI a SVĚDĚNÍ po bodnutí, a to díky výtažkům z rojovníku bahenního a včely medonosné. Gel mohou používat i těhotné a kojící ženy. Je k dostání v lékárnách a jeho orientační cena se pohybuje kolem 170 Kč. Výrobcem je společnost BOIRON.
Více informací najdete na www.dapis.cz.
Zajímavosti
- Larvy obtížných komárů jsou velmi odolné. Podle ruských vědců dokážou přežít i roční pobyt ve vesmíru na oběžné dráze.
- Komáři dávají přednost lidem, kteří se více potí. Dokážou totiž až na vzdálenost 35 m rozpoznat kysličník uhličitý a kyselinu mléčnou, které lidé vylučují při dýchání a pocení.
- Více než včelí bodnutí bolí pobodání sršněm. Na druhé straně je ale sršní jed méně toxický, a tak většinou dospělým osobám nezpůsobí větší problémy.
- Při pobytu venku je vhodné vyvarovat se žluté barvy oblečení, případně i květinových vzorů, které hmyz velmi přitahují. Pokud ve vaší blízkosti poletují vosy nebo sršni, vyvarujte se prudkých máchavých pohybů.
Přečtěte si také
Cestovní nevolnost zvládnou i homeopatika
Prořezávající se zoubky uklidní homeopatika
Poraďte se s našimi předními odborníky v online poradně.
Napište nám do diskuse nebo na [email protected].
Přidat nový komentář