Echinacea je na chřipku fakt super, já jí beru v Hlívě ústřičné 800mg, která obsahuje jak echinaceu tak i rakytníkový olej, ten je dobrý na pokožku, pomohl mi na bradavice i na opary a posiluje imunitu takže nejste hned nemocní.
Echinacea je rostlina domácí na prériích Severní Ameriky, ale dá se vypěstovat i u nás. Odpradávna ji používaly k léčbě staré indiánské kultury a daly jí jméno sluneční klobouk. Pro vědu ji objevil dr. Meyer koncem 19. století. Na jeho cestách mu stará Indiánka prozradila, že echinacea roztlučená mezi kameny a přiložená na poraněné místo zhojí všechny rány.
Jméno echinacea je odvozeno od řeckého slova echinos, což znamená ježek. Echinacea připomíná svým květem naši dobře známou kopretinu, jejíž střed je ale plochý a vystupují z něj pichlavé, ježaté útvary. Jsou to soubory drobných květů uprostřed složeného květenství, nastavené jako by k obraně. Český název se neispiroval ani sluncem, ani ježkem. Češi této rostlině říkají třapatka nachová .
Hojení ran je pouze jeden z účinků této rostliny. Mnohem důležitější je její vliv na zlepšení imunity organismu. Echinacea aktivuje bílé krvinky. Ty jsou potom schopné likvidovat nejen bakterie, ale také viry v napadeném lidském těle. Echinacea tím vykazuje značnou antibiotickou aktivitu.
Preventivním a pravidelným užíváním lze docílit zvýšení odolnosti proti běžným infekčním onemocněním. Díky všeobecnému poklesu imunity vysoce civilizovaného lidstva se k této indiánské bylince upírají zraky řady farmaceutických firem. S návratem k přírodní léčbě se vrací i echinacea jako účinný přípravek na přírodní bázi. Kromě prevence infekčních chorob, která byla vědecky prokázána, patří k jejím přednostem i to, že se člověk při jejím pravidelném užívání subjektivně lépe cítí.
Celkové zlepšení Vaší imunity účinně pomůže při prevenci a léčbě zánětu horních cest dýchacích, chřipce, angíně a řadě dalších zánětlivých procesů. Špatně se Vám hojí rány? Jste po dlouhodobé nemoci a trpíte sníženou imunitou? Indiáni věděli, že echinacea pomůže. Teď to víte i vy!
Možná se zeptáte: „ A to mám jet až do Ameriky“? Ne, nemusíte dále než pár kroků do lékárny. Váš lékárník vám pravděpodobně doporučí sirup nebo kapky s echinaceou. Výběr je dnes opravdu bohatý, zdá se , že echinacea boduje a je opravdovým hitem, jehož sezóna právě nastává.
K prevenci se obvykle používá jedna lžička sirupu ráno nalačno. V období chřipkových epidemií užívejte také jednu lžičku večer. V době nemoci se doporučuje užívat jednu lžičku každé 3 hodiny. Kapky obsahují lihový extrakt z rostlin rodu Echinacea. Používá se v léčbě zejména v rámci prevence nebo jako součást léčby nemocí z nachlazení, virového původu, hlavně rýmy a chřipky.
Přidat nový komentář