Alergie na chlad propuká hlavně na podzim a v zimě, kdy se vlivem chladného počasí zvyšuje počet těch, které trápí nepříjemné kožní projevy při pobytu v chladném či mrazivém vzduchu nebo po přechodu z tepla do zimy či naopak. Nejčastěji se jedná o zarudnutí pokožky, kopřivku s úporným svěděním, popraskání kůže nebo otoky těch míst těla, která nejsou dostatečně chráněná oblečením.
Z NABÍDKY LÉKÁRNA.CZ
Ideální je, pokud žena své těhotenství plánuje s dostatečným předstihem. A to tak, aby se mohla o svém zdravotním stavu poradit jak s lékařem, který sleduje její cukrovku (diabetologem), tak se svým gynekologem. Cílem obou konzultací by mělo být naplánování otěhotnění na dobu, kdy se hladina cukru v krvi bude co nejvíce blížit normálnímu stavu a žena bude v co nejlepší kondici, a to jak psychické, tak fyzické.
K tomu může pomoci i nastolení správné životosprávy. Tedy omezení, nebo ještě raději úplné odbourání kouření, zvýšený pohyb na zdravém vzduchu, znormalizování tělesné váhy, případně úprava jídelníčku a změna terapie.
Součástí plánování mateřství u diabetičky by mělo být i obeznámení s možnými riziky, které diabetes pro těhotenství znamená.
Nastávající maminky trpící diabetem by také měly počítat s tím, že jejich těhotenství bude s největší pravděpodobností označené jako rizikové, s čímž může souviset i dřívější odchod ze zaměstnání a častější návštěvy u lékaře.
Více o těhotenství diabetiček čtěte v tomto textu.