Chřipka a nachlazení se právě teď rychle šíří, takže se hodí mít v zásobě různé metody léčby. Proč by to neměl být osvědčený bylinkový čaj? Náš miniseriál vám nabídne deset nejlepších.
Možná si vzpomínáte na dětství, kdy vám nachlazení léčila babička čajem z lipového květu, medem a citrónem. Nejrůznější bylinkové čaje byly favority i v soutěži Poraďte si navzájem. I proto jsme vybrali deset těch, které vám budou prospěšné hlavně teď, v období chřipek, kašle, rýmy a nachlazení. Najdete je v našem miniseriálu.
Proti kašli:
Právě tyto čaje uleví při kašli, zlepší dýchání a usnadní vykašlávání:
Květ lípy, květ černého bezu, sušené šípky (drcené), jitrocel – stejný díl od každé bylinky smícháte a zhruba dvě lžíce zalijete asi litrem vroucí vody a necháte luhovat nejméně deset minut. Pro zlepšení chuti si do čaje můžete přidat med. Základem je ale pít čaj teplý a po malých doušcích.
Květ divizny, květ podbělu, sedmikrásky, nať mateřídoušky, lipový květ – opět stejný díl od každého smícháme a stejně jako v prvním případě přelijeme asi litrem vroucí vody, necháme luhovat a pak můžeme přidat med i citrón. Zásadou je opět pít teplý po doušcích.
Tip od našich čtenářů: Na chřipku a jiné neřády účinkuje zázvorový čaj. Kousek strouhaného zázvoru, špetku skořice a 3 hřebíčky povařte 5 minut v 1 litru vody. Sceďte, přidejte šťávu z půl citrónu, oslaďte medem a pijte horké. To je doporučení Romany Jarošové. Další dobré rady na chřipku, nachlazení, rýmu a kašel najdete zde.
Kombinace bylinek vám potíže nezpůsobí, ale o tom, že léky na kašel není radno kombinovat, se dočtete v tomto článku.
Další přírodní metody na léčbu kašle
Kašel vás letos zřejmě také nebude trápit dlouho, když využijete některou ze zaručených rad našich čtenářů. Naordinujte si lipové bonbóny, čaj z lichořeřišnice, ale také ořechové skořápky. Skvělou "směskou" je také sirup s extraktem smrkových výhonků, fenyklu, květu lípy a medu.
Chcete si přečíst recepty na další čaje? Druhý díl seriálu najdete zde.
Možná máte ještě lepší čaj - budeme rádi, když nám ho napíšete v rámci diskuse nebo použijte tento mail.
Přidat nový komentář