Musím rychle… Musím neodkladně… Tato slova vysloví občas téměř každý z nás, ale přibližně 16 % žen i mužů tato spojení vyslovuje více než jednou denně.
Časté močení a naléhavé nucení na močení, které lze těžko oddálit, možný únik moči – to jsou hlavní příznaky onemocnění s názvem hyperaktivní močový měchýř. Někdy může být přítomná i bolest v podbřišku nebo za stydkou sponou. Příznaky hyperaktivního močového měchýře jsou ovšem stejné jako u jiných, závažnějších onemocnění, například u močové infekce, močového zánětu, nádoru nebo nádoru močového měchýře či zúžení močové trubice. Při vyšetření močového měchýře a léčbě hyperaktivního močového měchýře je třeba věnovat pozornost i těmto onemocněním a odlišit, kdy se jedná skutečně jen o hyperaktivní měchýř.
Toto onemocnění samo o sobě není po medicínské stránce závažné, jeho největší úskalí tkví především v působení na psychiku nemocného. Stále „mapování“ toalet v okolí postiženému na psychické pohodě rozhodně nepřidává. Problémem se pak může stát i jinak příjemná záležitost, jako je návštěva divadla. Pokud popsané problémy máte, není třeba věšet hlavu. Problémy s močením, které hyperaktivní měchýř přináší, se totiž dají vhodnou léčbou a úpravou životního stylu výrazně pozitivně ovlivnit. Jak na hyperaktivní močový měchýř, vám poradí lékař – urolog. Jeho návštěvu byste neměli odkládat.
Další informace o hyperaktivním močovém měchýři naleznete na stránkách www.musimcasto.cz.
Přečtěte si také
Časté močení vás okrádá o spánek, narušuje imunitu a přivolává depresi
Problémy s močením má většina pacientů s roztroušenou sklerózou
Chodíte v noci často na záchod? Dejte si vyšetřit srdce
Napište nám do diskuse nebo na [email protected].
Přidat nový komentář