Alergie na chlad propuká hlavně na podzim a v zimě, kdy se vlivem chladného počasí zvyšuje počet těch, které trápí nepříjemné kožní projevy při pobytu v chladném či mrazivém vzduchu nebo po přechodu z tepla do zimy či naopak. Nejčastěji se jedná o zarudnutí pokožky, kopřivku s úporným svěděním, popraskání kůže nebo otoky těch míst těla, která nejsou dostatečně chráněná oblečením.
V minulosti jsme už díky vašim radám zvládli rýmu, kašel, nachlazení i bolesti zad a kloubů. Teď bychom chtěli požádat o vaše ověřené recepty, jak zvládnout to, čemu říkáme jarní únava.
Většina z nás cítí, že přechod mezi zimou a jarem naše tělo snáší hůř, než změnu jiných ročních období. Tělo jako by přes zimu vybilo záložní baterie. Ono to tak možná i je. Málo sluníčka, méně vitaminů, období kdy se organismus musel vypořádat s častými změnami teplot, častějšími virovými chorobami – prostě zimní měsíce nás stojí hodně sil. Není tedy divu, že nastupuje pocit vyčerpanosti. Psychologové doporučují, aby lidé s nástupem jara zpomalili. „Lidská psychika funguje trochu jako kyvadlo a lze ji snadno vychýlit z rytmu. Když se někdo bude snažit pořád udržet v rychlém tempu, bude na tom nakonec hůř než ten, kdo na čas zpomalí, aby nabral sil,“ vysvětluje psycholog David Gruber. „Dalším způsobem, jak se z nepříjemného stavu dostat, je pohyb. Hodinová vycházka nebo výlet na kole působí blahodárně a nabije vás potřebnou energií,“ dodává psycholog.
Na jaře se hodně mluví i o nedostatku vitamínu D. K čemu ho tělo tolik potřebuje, to se dočtete zde.
Co je vaší osvědčenou metodou na jarní únavu?
Pošlete nám na email [email protected]