Stačí se v posledních dnech rozhlédnout kolem sebe. Lidí, kteří bez kapesníku nedají ani ránu, přibývá.
Nejčastějšími úrazy jsou zhmožděniny, podvrtnutí, natažení šlach a svalů, zlomeniny, tržné a řezné rány. Každý úraz je doprovázen zánětem a otokem, který může zkomplikovat a prodloužit léčbu.
Čtěte také: Podvrtnutí kotníku - jeden z nejčastějších úrazů jak ve sportu, tak v běžném životě
Dojde-li k úrazu, na prvním místě je správné ošetření podle jeho povahy a zásad první pomoci. Pokud úraz vyžaduje lékařské ošetření, je třeba je neodkládat! K urychlení procesu hojení je vhodné použít lék Wobenzym. Enzymy, které obsahuje, podporují činnost přetíženého lymfatického systému, usnadňují odbourávání poškozených tkání a odpadních produktů metabolismu. Wobenzym tak urychluje průběh zánětu a vstřebávání otoku, zkracuje dobu hojení a návrat k pohybu bez bolesti. Zejména u netrénovaných osob je náchylnost ke vzniku mikrotraumat větší, například po náročné túře či namáhavém sportovním výkonu. V takovém případě je vhodné začít užívat Wobenzym hned po vzniku potíží.
Jak Wobenzym užívat a jaké balení koupit
Nejlepšího účinku dosáhneme, zahájíme-li podpůrnou léčbu Wobenzymem co nejdříve po úrazu, u závažnějších stavů samozřejmě po konzultaci s ošetřujícím lékařem.
Ze začátku se podává vyšší dávka 3x10 tablet Wobenzymu denně. Tato dávka se postupně dle odezvy léčby a hojení rány snižuje na 3x5 až 3x3 tablety denně až do úplného vymizení příznaků. Léčba Wobenzymem je vždy součástí celkové péče o poúrazové poranění.
Ke zhojení rány po lehčích a středně těžkých úrazech za pomoci Wobenzymu zpravidla stačí zakoupit středně velká balení po 200 tbl. nebo 300 tbl., přičemž zejména malá, skladná dóza po 300 tbl. je pro svou praktičnost ideální na cesty a na sport. Po závažnějších úrazech je vhodné velké balení po 800 tbl. pro dlouhodobé užívání.
Wobenzym - vhodná součást cestovní lékárničky
Enzymové léky, které urychlují hojení po úrazech, mohou v létě stejně dobře pomáhat také proti otokům nohou při cestování v letadle nebo autobuse anebo posílit imunitu proti nachlazení.
Otoky při cestování
Řada cestujících, kteří již někdy jeli k moři autobusem, by mohla vyprávět o nepříjemných otocích nohou. Vedle vysokých teplot je způsobuje nedostatečný pohyb a sezení v ne zrovna přirozené poloze. I v takových případech může pomoci krabička Wobenzymu s enzymy, které zlepšují prokrvení tkání a činnost lymfatického systému. Kdo trpí na otoky nohou při cestování, nejlépe udělá, když tento lék začne užívat už před zahájením cesty.
Dovolená je náporem na obranyschopnost organizmu
Namáhavé cestování, pobyt v cizím prostředí, zvýšená tělesná zátěž – to všechno je velkým náporem pro náš imunitní systém a oslabuje ho to. Stejně tak ho oslabuje delší pobývání ve studené vodě či změny teplot způsobené klimatizací, nebo chladnější večery prohýřené s přáteli a známými často až do ranních hodin. Při takto oslabované imunitě se nelze divit, že nás ve chvílích volna a zdánlivé pohody sklátí angína, chřipka nebo zánět nosohltanu, i když jsme třeba celý rok předtím vůbec neonemocněli. Je proto důležité posilovat obranyschopnost organizmu – otužováním, vitamíny a čerstvým ovocem, zdravou životosprávou a neměly by chybět ani enzymy. Ty totiž řídí naši imunitu. Také proto se hodí je mít s sebou na cestách.
Více na www.wobenzym.cz