Moderní antikoncepce nabízí svým uživatelkám nejen jistotu, že neotěhotní, ale i další zdravotní přínosy.
Nejedná se o nemoc. Je to stav vyvolaný podrážděním rovnovážného aparátu středního ucha a postihuje výhradně citlivé jedince. Nejznámější druhem cestovní nevolnosti je mořská nemoc, ale výjimkou není ani nevolnost v autě, autobusu, letadle, vlaku, dokonce i při jízdě na velbloudu, na kolotoči, při houpání na houpačce nebo při či seskoku padákem. Kinetóza může postihnout i psa, kočku, koně i opici.
Pokud kinetózou pravidelně trpíme, neobejdeme se bez léků proti zvracení. Na trhu jsou v současné době dva přípravky ze skupin klasických léčiv a jeden lék homeopatický, všechny volně prodejné v lékárnách. S jejich výběrem vám určitě poradí lékárník. Z klasických léčiv máme k dispozici léty prověřený Kinedryl. Přípravek je nutné použít vždy před cestou, doporučuje se 1/4; hodiny až 30 minut. Pokud je cestování delší, je možné dávku zopakovat. Stejně tak se doporučuje rozkousat další tabletu léku v okamžiku, kdy se nám zdá, že se příznaky cestovní nevolnosti nezadržitelně blíží.
Z novějších léků lze v lékárně zakoupit žvýkačku Travel Gum, případně doplněk stravy kapsle Ginger . Dále pomáhá homeopatický lék Cocculine. Na rozdíl od klasických léků toto homeopatikum nevyvolává ospalost.
Do cestovní lékárničky ale nepatří jen to, co nám pomůže od případných nevolností. Co by jistě měla ještě obsahovat, to se dočtete zde.
Nacházíte se v archivu neaktuálních článků!
Pokud hledáte aktuální informace o nemocech a jejich příznacích, chcete vědět detaily a průběh různých vyšetření, nebo se zajímáte o možnosti prevence, využijte horního menu nebo navštivte hlavní stránku Ordinace.cz.
Přidat nový komentář