Moderní antikoncepce nabízí svým uživatelkám nejen jistotu, že neotěhotní, ale i další zdravotní přínosy.
Anorexií či bulimií, která je spojena s návaly přejídání a následným užíváním projímadel či zvracením, trpí podle odhadu šest procent lidí. Devět z deseti postižených jsou dívky, začátek nemoci se v posledních letech posouvá hluboko před začátek dospívání. Problémy s příjmem potravy mají děvčátka už na prvním stupni základní školy.Třetina nemocných se zcela vyléčí, třetině se problémy občas vracejí a třetina se s nemocí potýká trvale. Nemoc je spojena s vysokou úmrtností, zemře pětina postižených. Léčba trvá v průměru šest let, je drahá a bez spolupráce pacientky nemá úspěch.
Léčba musí být komplexní, úspěch záleží i na tom, kdy se dostane nemocná k odborníkovi. Dívky svoji nemoc popírají, lžou, manipulují s jídlem, takže okolí si dlouho nevšimne, že něco není v pořádku. Psychiatrická léčba spočívá v tom, že se musejí znovu naučit normálně jíst a přijímat své tělo takové, jaké je. Problémy s extrémní štíhlostí se objevují ve všech zemích, všude tam, kde média propagují ideál štíhlosti. V populaci vždy bylo skryto určité procento anorektiček a bulimiček, ale v současnosti je to problém masový, který zasahuje i děti.
Nacházíte se v archivu neaktuálních článků!
Pokud hledáte aktuální informace o nemocech a jejich příznacích, chcete vědět detaily a průběh různých vyšetření, nebo se zajímáte o možnosti prevence, využijte horního menu nebo navštivte hlavní stránku Ordinace.cz.
Přidat nový komentář