Alergie na chlad propuká hlavně na podzim a v zimě, kdy se vlivem chladného počasí zvyšuje počet těch, které trápí nepříjemné kožní projevy při pobytu v chladném či mrazivém vzduchu nebo po přechodu z tepla do zimy či naopak. Nejčastěji se jedná o zarudnutí pokožky, kopřivku s úporným svěděním, popraskání kůže nebo otoky těch míst těla, která nejsou dostatečně chráněná oblečením.
Bolest na hrudi je jedním typických znaků závažného onemocnění srdce nebo plic. Může být různého charakteru: tlaková, řezavá, ostrá, bodavá, tupá, vystřelující do různých míst. Může být spojena s dušností, zpocením, nepravidelným srdečním rytmem či mdlobou. Někdy může bolest na hrudi signalizovat také nějaký problém v zažívacím ústrojí, infekci nebo potíže s páteří.
Máte tlakovou či svíravou bolest za prsní kostí, která vystřeluje do krku, zad, nebo končetin?
Ne | odpovědět znovuZadýchal(a) jste se nebo máte pocit dušnosti?
Ne | odpovědět znovuVykašláváte šedožlutý hlen?
Ne | odpovědět znovuZačne Vás palčivě bolet za nebo těsně pod hrudní kostí zvláště když se předkloníte nebo si lehnete?
Ne | odpovědět znovuObejvila se Vaše bolest na hrudi po jídle?
Ne | odpovědět znovuMíváte někdy potíže se zablokovanou páteří?
Ano | odpovědět znovu
Bolesti ze zablokovaných obratlů či vyhřezlých meziobratlových plotének někdy velmi věrohodně imitují bolesti při infarktu myokardu. Vznikla-li bolest při náhlém pohybu nebo je-li na pohyb vázána, bude se pravděpodobněji jednat spíše o bolest kosterně-svalového původu než o onemocnění srdce. Vezměte si lokální lék nebo celkově působící lék na uvolnění svalů a kloubů. Pokud se Vám neuleví, nebo se bude bolest zhoršovat, případně se objeví další příznaky ukazující na postižení kardiovaskulárního systému, vyhledejte lékaře - neurologa.