Kurděje a pelagra jsou onemocnění, jejichž vyléčení spočívá v doplnění chybějícího vitamínu. Vitamíny, konkrétně vitamín B17, ale můžeme použít i při prevenci nádorových onemocnění.
Co způsobí chybějící vitamíny
Kurděje postihovaly hlavně námořníky při plavbách za objevováním nových světů nebo chudé lidi. Toto smrtelné onemocnění se projevuje především poruchou krvetvorby a zvýšenou krvácivostí z dásní, ze svalů, z vnitřních orgánů, sníženou obranyschopností organismu proti ostatním nemocem. Léčba je velice jednoduchá - stačí doplnit chybějící vitamín C.
Dalším onemocněním na stejném principu je pelagra neboli nedostatek vitamínu B. Příznaky onemocnění je vyrážka na místech vystavených slunečnímu záření, zvracení, jasně červený jazyk, únava a ztráta paměti. I malé dávky pivovarských kvasnic, které obsahují vitamín B tomuto onemocnění dokáží zabránit.
Výzkum vitamínu B 17
Vědecké týmy věnující se výzkumu nádorového bujení začaly v posledních letech věnovat pozornost vitamínu B 17. Z výzkumů mimo jiné vyplynulo, že zdravé buňky obsahují enzym, tzv. rhodanázu. Nádorové buňky naopak obsahují jiný enzym, tzv. beta-glukosidázu. Vědci se tedy začali zabývat myšlenkou, že by mohli ke zničení nádorových buněk použít enzym betaglukosidázu.
Enzym betaglukosidáza dokáže uvolňovat kyanid, který je obecně známý jako silný jed. Zneutralizovat kyanid na nejedovatou látku však dokáže enzym rhodanáza. Nádorové buňky obsahující enzym betaglukosidáza to však nedokáží a kyanid je proto zničí. V přírodě je kyanid obsažen např. v meruňkových jádrech.
Vědecký výzkum tohoto vitamínu podnítilo zkoumání asijského národa Hunza. V jejich populaci se totiž téměř nevyskytuje rakovina a lidé se dožívají vyššího věku. Jednou z hlavních součástí jídelníčku jsou meruňky, které jedí i s peckami, které obsahují právě vitamín B 17.
Vitamín B 17 ničí nádorové buňky
Vitamín B 17 obsahuje extrakt z meruňek a je v něm i velmi malé množství kyanidu, které ničí nádorové buňky, ale zároveň neohrožuje naše zdraví. Naopak, jsou zdraví prospěšné. Vzpomeňte si na vědecké výzkumy - zdravé buňky jsou chráněny rhodanázou, která kyanid neutralizuje a nádorové buňky jsou zničeny.
"Přes 30 let se zabývám studiem a výzkumem rakoviny. Vitamín B 17 nezpůsobuje zvýšenou toxicitu a není zdravodně závadný. Naopak jsme prokázali během dlouhého výzkumu protirakovinové účinky této látky. Považuji vitamín B 17 za nejúčinnější látku pro kontrolu rakoviny, se kterou jsem se za svou profesionální kariéru setkal," říká o vitamínu B 17 MUDr. Dean Burk, dlouholetý ředitel NCI (National Cancer Institute - Národní institut pro výzkum rakoviny, USA).
Potravinový doplněk B 17 APRICARC vám zajístí přísun vitamínu B 17
Odborníci nedoporučují v zájmu zlepšení svého zdraví začít konzumovat meruňková jádra - nemůžete předem vědět jak velké množství kyanidu a vitamínu B 17 totiž bude obsahovat. Proto doporučují užívat standardizované výrobky. Potravinový doplněk B 17 APRICARC navíc kromě vitamínu B 17 obsahuje hlívu ústřičnou, houbu snižující cholesterol reishi, rakytník řešetlákový a meruňkový olej.
Více na www.b17.cz
Inzertní články nemusí vyjadřovat názor redakce Ordinace.cz a nemusí se shodovat s idejemi, které Ordinace.cz zastává.
Přidat nový komentář