Z NABÍDKY LÉKÁRNA.CZ
Pro své vlastnosti je hlíva ústřičná označována za elixír věčného mládí nebo dokonce za zázračnou houbu. Proč ale vlastně? Hlíva obsahuje celý koktejl látek, bez kterých se náš organismus neobejde. Najdeme v ní řadu vitaminů skupiny B, vitamin C, draslík, fosfor, zinek, jód, selen, chróm atd. Dále obsahuje např. bílkoviny, mastné kyseliny a vlákninu, která významně přispívá k detoxikaci střev.
Konzumací hlívy nebo výrobků s jejím extraktem pomáháme našemu tělu ve vybudování silného ochranného štítu, který nás obrňuje jak před vnějšími vetřelci ve formě virů, bakterií, plísní a toxických látek, tak před degenerativními procesy uvnitř našeho těla. Hlíva tlumí alergické reakce, astma, působí proti zánětům kloubů, kožním onemocněním a ekzémům, podporuje funkci slinivky, jater a ledvin a působí regeneračně proti stárnutí, posiluje tělo při stavech únavy a vyčerpání. Detoxikuje tělo a působí proti virovým infekcím typu chřipky. Ruští vědci z hlívy ústřičné dokonce izolovali účinné antibiotikum.
Hlíva ústřičná efektivně posiluje naši imunitu
Klíčový prvek pro podporu imunity je beta glukan, který v lidském těle stimuluje makrofágy. Ty patří k řídicí jednotce obranného systému, působí protizánětlivě, snižují hladinu cholesterolu a zvyšují tvorbu červených krvinek mimo kostní dřeň. Z toho vyplývá, že pravidelný příjem hlívy ústřičné má velmi prospěšný vliv na naši imunitu. Díky ní dokáže tělo bojovat proti virům, bakteriím i jiným nemocem. V sychravém počasí proto bude hlíva vaším silným spojencem v boji proti chřipce a nachlazení.
Hlíva ústřičná pomáhá ženám
Mnohé časté gynekologické potíže mohou vznikat i jako důsledek vrozené nedostatečné imunity. Beta glukan tak významně řeší záněty, ovlivňuje mykózy, projevy onemocnění HPV, upravuje menstruační cyklus, zmírňuje premenstruační syndrom, dokonce se některým pacientkám po užívaní beta glukanu „ztratily“ i myomy v děloze.
Čtěte také: Myomy jsou častou příčinou bolesti i neplodnosti
S hlívou proti rakovině
V posledních letech se více a více poukazuje na její vynikající protizánětlivé, protivirové a protirakovinné účinky. Látka beta 1,3 D glukan obsažená v této houbě působí vysoce účinně proti nádorovým buňkám a podporuje imunitní pochody v těle. Kromě toho působí blahodárně na organismus po chemoterapii a podporuje regenerační procesy v těle.
Čtěte také: Rakovina krku a hlavy - příznaky, které by vás měly přivést k lékaři
Hlíva snižuje krevní cukr a cholesterol v krvi
Hlíva snižuje hladinu krevního cukru a pomáhá při potíží spojených s cukrovkou, jako je např. vysoký oční tlak. Díky vysokému obsahu ve vodě nerozpustných polysacharidů pomáhá snižovat hladinu cholesterolu, tuku i kyseliny močové. Reguluje krevní tlak a působí jako prevence a lék arteriosklerózy. Svým složením napomáhá rovněž zpevňovat žilní stěny, čímž pomáhá bojovat proti křečovým žilám. Celkově prospívá průchodnosti a elasticitě cév a tepen a chrání naše srdce.
Zvyšuje tvorbu červených krvinek (erytrocytů) mimo kostní dřeň. Erytrocyty jsou nejpočetnější složkou krve a slouží k přenosu kyslíku z plic ke tkáním. Dále napomáhá udržování stálého pH krve.
Čtěte také: Ateroskleróza - nemoc (nejen) z blahobytu
Hlíva ústřičná - elixír mládí
Hlíva má pozitivní účinky i na zdraví a krásu pokožky. Podporuje tvorbu kolagenu v pokožce, což vede k větší pružnosti, mladšímu vzhledu a vyhlazení vrásek.
Léčí popáleniny, hemoroidy i bércové vředy
Hlíva pomáhá také lidem s kloubovými a kožními onemocněními. Využívá se při léčbě popálenin, zánětů, hemoroidů a bércových vředů. Aby toho nebylo málo, tato houba chrání i před účinky ultrafialového a radioaktivního záření.